بخش بازرگانی آواکیان مهر

بخش بازرگانی آواکیان مهر از زیرمجموعه های خرید خارجی، تدارکات خارجی و ترخیص کالا تشکیل شده است که تهیه و تدارک مواد اولیه محصولات آرایشی بهداشتی و شوینده را در چارچوب سیاست های به روز بازرگانی بر عهده دارد. این تیم با هدف کسب رضایت مشتری، اقدام به موجود نمودن مواد اولیه پر مصرف در این صنعت نموده و همواره تلاش میکند تعداد کالاهای موجود خود را مطابق نیاز بازار افزایش دهد.
از توانایی های بالقوه این تیم ، واردات از تمام گمرکات کشور و اخذ کلیه ی مجوزات لازم از جمله استاندارد های داخلی، مجوز مصرف معاونت غذا و دارو (آرایشی بهداشتی ) و … می باشد.
عامل دیگری که تیم بازرگانی آواکیان مهر را متمایز مینماید ، نحوه برنامه ریزی مناسب در خرید مواد اولیه می باشد، بدین ترتیب که با فروش مواد اولیه موجود در انبار آواکیان مهر و کم شدن میزان موجودی انبار ، مواد در حال حمل به کشور جایگزین آنها شده و میزان مواد دپو شده در انبار را در سطح مطلوب نگه می دارد . همچنین پس از حمل مواد خریداری شده به کشور، سفارشات جدید به تأمین کنندگان خارجی داده می شود و این چرخه به طور مستمر ادامه پیدا می کند تا در امورات تولیدکننده ایرانی تا حد امکان خللی ایجاد نگردد.